B L O G

Banyodaki Kötü Kokuların Nedenleri

Evinizin tertemiz ve ferah havasını bozan en önemli sorunların başında banyodaki kötü kokular gelir. Görünürde tertemiz olan banyonuzu saran ve kaynağını bir türlü bulamadığınız bu kokular, başınızı ciddi derecede ağrıtacak bir sorundur. Banyonuza sıkacağınız koku giderici spreyler, klozete takacağınız nane içerikli kokular, sirke ya da zeytinyağı dökmek, kumla üzerini kapatmak gibi yöntemlerde sizin için çözüm olmayabilirler...

Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tuvalet kokusu nedenlerini, tuvalet kokusunun nasıl giderileceğini bu yazımızda detaylıca anlatmaya gayret edeceğiz. Tuvaletin giderlerinden gelen kokuları evde kendi başınıza uygulayacağınız yöntemler ile giderebileceksiniz. Bilmeniz gereken nokta, giderlerden gelen kokular sadece tuvaletten değil, banyo giderlerinden, lavabolardan ve mutfak giderlerinden de kokular gelebilmektedir. Tuvaletten gelen kokular bir yana, mutfak lavabosundan gelen kokular da ev hanımlarını oldukça strese sokan sorunlardan biridir.

Banyo Giderinin Tıkanmasının Nedenleri

“Banyomun gideri tıkandı ne yapmalıyım?” diyorasınız bu konu tam size göre. Banyo giderleri çok sık tıkanmamakla birlikte, tıkandığı zaman can sıkıcı durumlar ortaya çıkarabilir. Banyo zeminlerine fayans döşenirken banyo giderine doğru eğim verilir. Bunun sebebi, banyo zeminindeki suların gidere kendiliğinden akmasını sağlamaktır. Özellikle banyo, kişisel bakımın yapıldığı alanlar olması nedeniyle tıkanma problemi daha fazla olasılıkla bu alanlarda meydana gelir.